Parę przykazań na temat pielęgnacji domowej

Pragnę podzielić się z Wami swoją wiedzą na temat pielęgnacji domowej, otóż nie będzie to odkrywcze ,że to jak traktujecie swoją skórę na co dzień jest ważne jak nie ważniejsze niż zabiegi kosmetologiczne wykonywane raz na jakiś czas.

Pragnę podzielić się z Wami swoją wiedzą na temat pielęgnacji domowej, otóż nie będzie to odkrywcze ,że to jak traktujecie swoją skórę na co dzień jest ważne  jak nie ważniejsze niż zabiegi kosmetologiczne  wykonywane raz na jakiś czas. To codzienność, styl życia  stanowi o tym jak prezentuje się nasza skóra i jeśli woła o pomoc to znaczy ,że coś robimy nie tak. Pomogę Wam zrobić taki rachunek sumienia, żeby zweryfikować swoje postępowanie ze samym sobą. Oczywiście podzielę się wiedzą w pigułce, bo najlepiej jest oddać się w ręce specjalistów  i holistycznie zająć się swoją skórą zaczynając od wywiadu, analizy skóry , doborze kosmetyków domowych , zabiegów kosmetologicznych  oraz medycyny estetycznej, ale od czegoś należy zacząć –najlepiej od samego siebie. Wypukntuję Państwu  takie ABC domowe i na tej podstawie zrobicie autotest i wyłapiecie swoje zaniechania.

1. Demakijaż –dokładny demakijaż to podstawa, Panie zazwyczaj dużo noszą na sobie kosmetyki kolorowej zatem usunięcie tego też nie może odbywać się na zasadzie rozcieram waciki i maże po twarzy. Zaczynamy od usunięcia płynem dedykowanym do oczu i ust usunięcie  makijażu z tejże powierzchni dokładnie jeśli jest potrzeba to dwukrotnie. Następnie w zależności od cery na dłoń nabieramy żel lub mleczko i kolistymi ruchami masujemy po skórze obficie płucząc wodą ,czynność najlepiej powtórzyć. Kolejny ważny krok to tonizacja-istotny element domywania resztek makijażu zanieczyszczeń miejskich, równoważenie pH skóry. Jeśli uzyskamy czyste waciki to jest to dobrze wykonany demakijaż.

2. Twarz osuszamy najlepiej chusteczką lub przeznaczonym tylko do niej ręcznikiem, niedopuszczalne jest codzienne pocieranie skóry ręcznikiem którym wycieramy ciało.

3. Peeling najlepiej raz w tygodniu, nie jestem zwolenniczką żeli peelingujących ponieważ przy codziennym złuszczaniu skóry zaburzamy jej barierę ochronną.

4.Wszystkie rodzaje cery muszą być nawilżane! Nawet tłuste to jest prewencja przeciw starzeniowa, jesteśmy otoczeni zbyt dużą ilością czynników które nie sprzyjają utrzymywaniu wody w naskórku , a poza tym to ochrona przed zmarszczkami odwodnieniowymi.

5. Ochrona UVA i UVB nic nie jest straszniejsze ku starzeniu niż słońce, musimy się chronić filtrami min SPF 30 a najlepiej 50 ponieważ gdy tego nie robimy gwarantujemy sobie wtedy przedwczesne fotostarzenie czyli przebarwienia, zmarszczki, plamy, rozszerzone naczynia krwionośne. Jest masę dobrych produktów ,które nie zaburzają naszej codziennej pielęgnacji są lekkie, z pigmentem lub ze składnikami p. zmarszczkowymi i niekoniecznie są już dziś tłustymi białymi kremami.

6. Domowe triki w postaci naprzemiennych ciepłych ,zimnych strumieni wody to usprawnia nasze mikrokrążenie i pobudza naszą skórę.

7. Nawadnianie i sen- to źródło młodości-spożywanie dużej ilości wody, ograniczanie słodkich napojów i kawy, używek do minimum jest bardzo korzystne bo to się przekłada z nawadniania małych komórek na cały organizm i wtedy nawet sezon grzewczy jest nam nie straszny. Natomiast snu w odpowiedniej ilości nie zastąpi żadna maseczka-zmęczenia nie da się ukryć- to nasza regeneracja.

8.Odżwianie bardzo ,ale to bardzo widać na naszej skórze –nadmiary białka ,cukru są bardzo widoczne w postaci różnych wykwitów na skórze, ale także niedobory witamin i minerałów oraz zdrowych kwasów tłuszczowych również dają się we znaki.

9. Nie wyciskać samemu zaskórników! Są od tego specjaliści, ponieważ nieumiejętne oczyszczanie skóry często kończy się rozprzestrzenieniem infekcji i zbyt dużym uszkodzeniem naskórka.

10. Składniki aktywne w kosmetyce  w oczywiście bardzo dużym skrócie bo to indywidualna kwestia zależna od cery, ale cenne składniki dla naszej skóry to takie trochę A,C,E i kwas hialuronowy. Retinol pięknie odmładza oczyszcza skórę, antyoksydanty chronią przed wolnymi rodnikami ,spowalniają starzenie i kwas hialuronowy nawilża.

I jak wyszedł rachunek sumienia po dekalogu?

Oczywiście powtórzę ,ze jest to wiedza w dużym i uogólnionym skrócie ale jeśli macie ochotę na więcej to zapraszamy do Medicus Uroda tam są specjaliści którzy pomogą spowolnić procesy starzenia, a mało tego trochę je zatrzymać.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt