Modelowanie ust...na czym to polega??

Powiększanie ust to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Nic dziwnego – usta stanowią element twarzy, który uznawany jest za jeden z atrybutów kobiecości.

Medycyna estetyczna daje ogromne możliwości w zakresie powiększania ust, korygowania dysproporcji między górną i dolną wargą, asymetrii ust, podnoszenia opadających kącików ust oraz modelowania łuku Kupidyna.

Współpracujący z nami profesjonaliści do każdego przypadku podchodzą indywidualnie, proponując najlepsze rozwiązanie oraz przeprowadzając sam zabieg z zachowaniem odpowiedniej precyzji i delikatności.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych kobiet a także mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. W późniejszym wieku dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Jak przygotować się do zabiegu?

Zabieg powiększania ust nie wymaga specjalnego przygotowania. Poprzedza go konsultacja z lekarzem, który wyjaśnia, na czym polega procedura i odpowiada na pytania. Dokonuje on kwalifikacji pacjenta do zabiegu modelowania lub powiększania ust. Na koniec dobiera odpowiedni preparat.

Efekty

W zależności od ustalonych wcześniej lekarzem pożądanych efektów : 

 • Nawilżenie ust,

 • Usunięcie zmarszczek na ustach oraz dookoła ww. obszaru

 • Zwiększenie objętości

 • Zwiększenie jędrności

 • Odmłodzenie czerwieni wargowej i okolic ust

 • Naturalny kształt ust

 • Wyrównanie dysproporcji pomiędzy górną i dolną wargą

 • Podniesienie kącików ust, dzięki czemu twarz zyskuje pogodny wygląd

 • Podkreślenie konturu ust, dzięki czemu usta mają bardziej wyrazisty, kształtnawilżone usta, poprawa wyglądu ust oraz  zwiększenie komfortu,

  • Poprawa kolorytu, co stanowi doskonałe uzupełnienie efektu wymodelowania i nawilżenia.

Właściwie dobrany preparat i umiejętne wykonany zabieg sprawiają, że efekt modelowania jest subtelny i naturalny.

Jak długo utrzymuje się efekt

Czas utrzymywania się efektów po iniekcji kwasu hialuronowego jest uzależniony od indywidualnych cech pacjenta. Z reguły efekty utrzymują się od 6- 12 miesięcy. W związku z naturalnym procesem wchłaniania,efekt wypełnienia stopniowo się zmniejsza i może wymagać przeprowadzenia kolejnego zabiegu. W tym czasie jakość skóry wyraźnie się poprawia tak, ze leczona okolica na długo pozostaje kondycji lepszej niż przed zabiegiem, a sesje podtrzymujące wykonywane są coraz rzadziej często z użyciem mniejszej ilości preparatu .

 

 

 

 

 

 

 

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt