SOS dla dłoni!

Mycie i dezynfekcja dłoni to jeden z najważniejszych i skutecznych sposobów ochrony przed koronawirusem.

Dezynfekcja - czyli odkażanie, to działanie ukierunkowane na zniszczenie drobnoustrojów. W obecnej chwili uwaga  skierowana jest na produkty przeciwirusowe, które mogą unieszkodliwiać wirusa SARS-CoV-2. 
Choć preparaty te są zazwyczaj dobrze tolerowane przez skórę, często skutkuje  przesuszeniem, a z czasem dochodzi do mikrouszkodzeń, dlatego warto pamiętać o pielęgnacji dłoni.

Domowy rytuał składa się z 4 kroków i trwa ok 30 min - ta krótka chwila w ciągu dnia poprawi kondycję Twojej skóry i zapewni ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

1.Kąpiel zmiękczająca 

Pierwszym krokiem jest kąpiel dla dłoni z dodatkiem soli kosmetycznej. Woda musi być ciepła ale nie gorąca - by nie przesuszyć dodatkowo dłoni! Zmiękczenie skóry ułatwi usunięcie martwego naskórka. 

Polecamy sole do kąpieli marki Organique, które nie podrażniają dodatkowo skóry. Ich działanie w zależności od składników dodatkowych może być detoksykujące, wygładzające, nawilżające bądź rewitalizujące. 
Taka kąpiel powinna trwać ok 5 min

Jeżeli nie masz w domu specjalnych produktów, możecie także użyć odrobinę soli kuchennej. 

2.Peeling

Drugim krokiem jest peeling, który usunie martwy naskórek. Dodatkowo ta czynność pobudzi mikrokrążenie, a w efekcie tkanki zostaną dotlenione i odżywione. Ten krok przygotowuje skórę do wchłaniania składników aktywnych w dalszych etapach. 

Wśród peelingów Organique znajdują się zarówno peelingi cukrowe, jak i solne. Te produkty nie tylko złuszczają ale również mają działanie natłuszczające. Są wzbogacone o masło shea oraz naturalne oleje.
Skórę należy masować ok 5 min. 

Możesz także zrobić własny peeling w domu np. z kawą, brązowym cukrem i miodem. 

3.Maska

Do trzeciego kroku możesz użyć masła do ciała lub balsamu. Należy nałożyć grubą warstwę a następnie założyć foliowe rękawiczki bądź owinąć dłonie folią spożywczą. Tak zabezpieczone dłonie otul ręcznikiem lub kocem by wytworzyć dodatkowe ciepło - w ten sposób zwiększa się wchłanialność składników odżywczych z kosmetyku. 

Balsamy Organique wzbogacone są o składniki pochodzenia organicznego, które poprawiają jędrność i elastyczność skóry. Zapewniają dogłębne nawilżenie. Jeżeli Twoja skóra jest popękana i wymaga produktów o bogatszym składzie wybierz masło do ciała. Zapewni komfort i ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.
Maskę pozostaw na 15-20 min.

W domowym zaciszu możesz wykonać maskę samodzielnie przy użyciu m.in. ciepłej oliwy, żółtka, mleka, siemienia lnianego czy oleju rycynowego. Produktów jest wiele - sprawdź co masz w swojej kuchni i działaj!

4.Krem 

Skóra dłoni posiada niewiele gruczołów łojowych, przez co konieczne dodatkowe nawilżanie. 
Na pomoc przychodzi Diego dalla Palma ICON TIME. Krem do dłoni wygładza, regeneruje oraz zmiękcza. Głęboko odżywia i wzmacnia skórę, chroniąc przed wysuszeniem i pękaniem. Zawiera witaminę C, masło shea i fosfolipidy roślinne. Regularnie stosowany sprawia, że skóra  dłoni odzyskuje miękkość, elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia. Dedykowany osobom, które mają częsty kontakt z detergentami, środkami chemicznymi czy wystawiają dłonie na działanie słońca. 

Taką kurację można powtarzać raz w tygodniu. Jeżeli skóra jest w bardzo złym stanie należy wykonywać rytuał częściej, pomijając krok 2 (peeling). 

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt