Potrzeby i diagnostyka skóry 30+

Wiek ten można uznać za okres przejściowy między okresem dojrzewania i okresem wieku dojrzałego. Czy wiesz, że w związku z tym SKÓRA 30+ może być skórą zmagającą się z największą ilością problemów?

Blizny potrądzikowe i związane z tym ciemne plamki, szarość oraz ścieńczenie skóry wynikające z silniejszych terapii leczniczych związanych z trądzikiem ale też i pojawiające się przebarwienia będące następstwem beztroskiego korzystania ze słońca bez stosowania odpowiedniej ochrony filtrami – to najczęstsze , niechciane przez nas pozostałości wieku dojrzewania.

Chcąc zadbać o taką skórę nie możemy zapomnieć, że już po 25 rż. mamy do czynienia ze spadkiem ilości kolagenu w skórze co skutkuje pojawieniem się pierwszych zmarszczek oraz postępującą utratą jędrności. Coraz częściej spotykamy się również z trądzikiem wieku dorosłego.

W każdym z tych przypadków bardzo ważna staje się PROFILAKTYKA, której nieodzowną częścią jest jej prawidłowa pielęgnacja w warunkach domowych, której nie powinno ograniczać się wyłącznie do szybkiego demakijażu i wklepania pierwszego lepszego kremu posiadającego oznaczenie 30+.

Twoja skóra, nawet w tym samym wieku co skóra przyjaciółki może potrzebować zupełnie innej pielęgnacji, a produkty do demakijażu mogą dać skórze znacznie więcej niż tylko czystość.

Pamiętaj, że pielęgnacja skóry zaczyna się już na etapie demakijażu czy mycia celem usunięcia zbieranych przez cały dzień czy noc zanieczyszczeń. Peeling, serum czy krem to kolejne jej etapy, które przyniosą efekt tylko po aplikacji na dobrze przygotowana do tego skórę.

Pierwszym krokiem dobrania odpowiedniej pielęgnacji powinno być określenie typu i potrzeb Twojej skóry. Jeśli nie miałaś / miałeś jeszcze okazji skonsultować się z naszymi ekspertami (z ich porad możesz skorzystać w gabinetach Medicus Uroda), możesz dokonać wstępnej, podstawowej analizy już dziś. Podpowiem Ci jak to zrobić! 

Dokładnie oczyść skórę twarzy i szyi swoim ulubionym produktem, nie nakładaj kremu i po chwili przyjrzyj jej się uważnie. 

Skórę wrażliwą / naczyniową cechuje najczęściej:

- zaczerwienienie po umyciu

- cienkość i delikatność

- nadmierna reakcja na czynniki zewnętrze, szczególnie wysokie i niskie temperatury

- duża skłonność do podrażnień i alergii w przypadku źle dobranej pielęgnacji

- często pojawiający się rumień np. w sytuacjach stresowych

- siatka popękanych naczynek najczęściej w okolicy nosa i policzków 

- skłonność do dłużej utrzymującego się zaczerwienienia po intensywniejszym dotyku (pocieranie czy drapanie)

 

Taka skóra potrzebuje precyzyjnie dobranej pielęgnacji, która w pierwszej kolejności zadba o przywrócenie jej odpowiedniego funkcjonowania oraz będzie wyciszała jej nadreaktywność. Bardzo ważne będzie budowanie jej warstwy ochronnej i bio-rewitalizacja komórek, które znacznie zwiększą jej tolerancję i odporność. W przypadku skór bardzo wrażliwych i z duża skłonnością do alergii znaczenie będzie miał skład kosmetyku. Stawiaj na produkty, które ze swojego składu mają wykluczone alergizujące składniki tj. nikiel, kobalt czy chrom. W przypadku skóry z dodatkowo występującym rumieniem czy pękającymi naczynkami sięgnij po produkty z flawonoidami w składzie, które zapewnią efekt naczyniowo-ochronny.

 

Skórę suchą cechuje najczęściej:

- uczucie nieprzyjemnego ściągnięcia po umyciu

- nadmierna matowość utrzymująca się przez większość dnia

- lekkie kremy nawilżające szybko się wchłaniają i nie przynoszą długotrwałego komfortu

- mała elastyczność oraz zaznaczające się drobne zmarszczki zanikające po nałożeniu kremu nawilżającego

- łuszczący się bez powodu naskórek

- zaczerwienienia i podrażnienia, w skrajnych przypadkach pieczenie skóry np. w zewnętrznym kąciku oka

 

Taka skóra wymaga przede wszystkim nawilżenia z zadbaniem o to by woda mogła znaleźć się w różnych jej warstwach. Odpowiednie jej nawodnienie wspomoże odbudowę warstwy hydrolipidowej, która odpowiada za najbardziej zewnętrzną ochronę Twojej skóry. Im więcej różnych postaci kwasu hialuronowego w składzie tym lepiej dla równomiernego nawilżenia.

Takie działanie przywróci skórze komfort i elastyczność oraz będzie zapobiegało jej przedwczesnemu starzeniu się.  

 

Skórę normalną cechuje najczęściej:

- duży komfort skóry po umyciu, bez uczucia ściągania czy podpiekania

- elastyczność oraz naturalny, różowawy koloryt

- brak nadmiernej reakcji na czynniki zewnętrzne

 

Jest to najrzadziej spotykany i w związku z tym najbardziej porządny typ skóry. Nawet jeśli jesteś tym szczęśliwcem nie zapominaj, że każda skóra potrzebuje dokładnego oczyszczenia i ochrony. Podstawą pielęgnacji będzie nawilżanie oraz stworzenie bariery ochronnej przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, które dadzą Ci możliwość długiego cieszenia się promiennym i młodym wyglądem.

 

Skórę mieszaną cechuje najczęściej:

- normalny lub mieszany koloryt oraz komfort na skórze po umyciu

- podział na strefy bardziej suche (najczęściej policzki, skronie) i szybciej przetłuszczające się (tzw. strefa T: czoło, nos, broda)

- w miejscach szybciej się przetłuszczających można zauważyć rozszerzone pory i zaskórniki 

- od czasu do czasu mogący pojawiać się trądzik (skóra mieszana nie musi być skóra trądzikową)

- zauważalne, nadmierne błyszczenie się niektórych partii skóry twarzy po całym dniu

 

Przede wszystkim pamiętaj, że skóra mieszana to nie skóra tłusta! A drobne świecenie się skóry po całym dniu świadczy o jej prawidłowym funkcjonowaniu. Jak sama nazwa wskazuje skóra mieszana będzie zachowywała się w różny sposób w zależności od partii twarzy. Tak też powinnaś / powinieneś podejść do jej pielęgnacji. Inne produkty powinny być zastosowane w strefie przetłuszczającej się a inne w strefie normalnej czy suchej. Pamiętaj również, że okolica oka nigdy nie będzie strefą obarczoną nadmiernym przetłuszczaniem, dlatego uważaj by nie rozprowadzić w tej okolicy produktów matujących czy regulujących wydzielanie sebum.

Przy takim typie skóry nie sięgaj proszę od razu po silnie wysuszające produkty! Takim działaniem możesz swojej skórze wyrządzić wielką szkodę i co zaskakujące doprowadzić do jeszcze intensywniejszego przetłuszczania się. Na strefę T zastosuj produkty oczyszczające i regulujące uwalnianie sebum, na pozostałą część zastosuj produkty nawilżające.

 

Skórę tłustą cechuje najczęściej:

- mocne błyszczenie się całej jej powierzchni krótko po umyciu

- gruba warstwa naskórka oraz ziemisty, żółtawy koloryt

- liczne porozszerzane pory, zaskórniki, czasem również ropne wykwity (skóra tłusta nie musi być skóra trądzikową)

- rzadko występujące reakcje alergiczne czy podrażnienia

- brak nieprawidłowych reakcji na czynniki zewnętrzne

- krótko utrzymujący się, „spływający” makijaż

 

Wszystkich borykających się z tym typem skóry chciałabym na wstępie pocieszyć, że taka skóra przy odpowiedniej pielęgnacji ma szansę najdłużej wyglądać młodo bez potrzeby intensywniejszej terapii. Pamiętaj, że każdą skórę, nawet tłustą należy nawilżać, co zapewni jej prawidłowe funkcjonowanie. Nie sięgaj po produkty na bazie alkoholu! Jego działanie może spowodować przesuszenie naskórka i zniszczyć barierę ochronną skóry. Pielęgnację skóry tłustej opieraj na produktach mających na celu zadbanie o prawidłowa florę bakteryjną na jej powierzchni (np. z probiotykami w składzie) , zapobiegających migracji bakterii po skórze co powstrzyma rozprzestrzenianie się zmian skórnych (np. z kw. salicylowym) oraz regulację wydzielania sebum.

 

Każdy z wymienionych, podstawowych typów skóry może posiadać również inne współistniejące cechy jak np. przebarwienia, alergie czy nietolerancje na pewne składniki. Całe szczęście, że dzisiejsza kosmetologia pielęgnacyjna pozwala na dobranie produktów zarówno pod kątem typu skóry jak i daje jednocześnie  możliwość wprowadzenia profilaktyki anti-age.

 

W Medicus Uroda do pielędnacji domowej oferujemy produkty renomowanej firmy Diego Dalla Palma, która za nadrzędny cel stawia detoksykację i odtruwanie skóry łącząc ją z biorewitalizującym działaniem. Gama rozwiązań oferowanych przez woskich ekspertów pozwala rozwiązać problemy najbardziej wymagającej skóry bez potrzeby mocniejszej ingerencji w jej struktury.

 

Jeśli chciałabyś / chciałbyś już dziś dowiedzieć się jak rozpocząć prawidłową pielęgnację swojej skóry zachęcam Cię do kontaktu z nami, czy to przez Messenger czy Wiadomość Mailową. Pomożemy Ci dobrać odpowiednie produkty zarówno pod kątem przeznaczenia jak i konsystencji oraz podpowiemy jak je prawidłowo nakładać tak by przyniosły najlepsze efekty.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt