Plamy, plamki,piegi...

Plamy, plamki,piegi...są dla niektórych codziennym zmaganiem i ogromnym problemem


Wielu z przebarwień można się jednak pozbyć,trzeba tylko uzbroić się w cierpliwość i odpowiednie kosmetyki.Mam nadzieje,że informacje które tu znajdziesz pomogą Ci w tym. 

Za przebarwieniami na twarzy stoi melanina,czyli barwnik,który między innymi odpowiada za kolor naszej skóry. Przebarwienia,które pojawiają się na naszej skórze, to efekt miejscowego, nieprawidłowego nagromadzenia się melaniny.

Dzieje się tak w kilku przypadkach:

  • nadmiernej ekspozycji skóry na promienie słoneczne
  • problemów ze zdrowiem,a w tym zaburzenia hormonalne, choroby tarczycy, jajników czy nadnerczy
  • stosowanie antykoncepcji hormonalnej
  • w okresie ciąży i przekwitania 

Odpowiednią i skuteczna metodą na pozbycie się przebarwień na twarzy są zabiegi kosmetyczne. Jednym z takich zabiegów jest złuszczanie chemiczne, gdzie stosuje się mieszankę środków złuszczających i wybielających. Skuteczność zabiegu podbiją kosmetyki, które zostaną odpowiednio dobrane przez kosmetologa.


Kolejnym zabiegiem jest mezoterapia igłowa bądź mikroigłowa, która zwiększa wchłanialność kosmetyków i środków leczniczych dzięki kontrolowanemu uszkodzeniu skóry poprzez jej mechaniczne nakłuwanie.


Innym sposobem jest laserowe usuwanie przebarwień,gdzie wiązka światła laserowego powoduje falę mikrouszkodzeń, co pobudza skórę do intensywnej regeneracji.


Każdy z tych zabiegów znajdziesz w MEDICUS URODA a przy doborze odpowiedniego pomoże wyspecjalizowany personel, który zadba nie tylko o bezpieczeństwo, ale także o odpowiednią pielęgnacje, która pozwoli odzyskać zdrowy i piękny wygląd Twojej skóry.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt