Nie rób wakacji od pielęgnacji!

Letni czas wcale nie oznacza wakacji od pielęgnacji twarzy czy ciała, wręcz przeciwnie w tym okresie powinnyśmy o nią dbać jeszcze bardziej niż kiedykolwiek i to zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz

Bardzo ważna jest ochrona przed promieniowaniem UV i picie odpowiedniej ilości wody, ale trzeba też pamiętać o dostarczaniu skórze jak największej ilości antyoksydantów, które są naszą tarczą przed starzeniem się skóry i pomagają zwalczać negatywne skutki letniej pogody. Dodatkowym wsparciem dla skóry w okresie letnim mogą być odpowiednio dobrane zabiegi, które wzmocnią ochronę naskórka, poprawią nawilżenie i zadziałają prewencyjnie na zmarszczki oraz przebarwienia. Do takich zabiegów należą przede wszystkim zabiegi Diego dalla Palma, Infuzja tlenowa, Pca Skin, Hydroimpact i wiele innych które przy wspólnej konsultacji kosmetologicznej zostaną odpowiednio dobrane do potrzeb Państwa skóry. Co więcej, niektóre z tych zabiegów mają za zadanie lepiej przygotować skórę do kontaktu ze słońcem i wzmocnić jej naturalną ochronę. Inne mogą okazać się idealnym zwieńczeniem urlopu i świetnym sposobem na regenerację skóry po intensywnych kąpielach słonecznych. Oczywiście nie wszystkie zabiegi na twarz nadają się do wykonywania latem ale to nie znaczy, że o tej porze roku w ogóle nie można z nich korzystać. Przede wszystkim unikamy zabiegów, które mają działanie silnie złuszczające - odsłonięty naskórek jest bardziej podatny na podrażnienia i pojawianie się przebarwień wywoływanych przez słońce. Odpadają więc głębokie i średnio głębokie peelingi chemiczne. Podobnie wygląda sytuacja z zabiegami z użyciem lasera, nawet jeśli zadbamy o wysoką ochronę UV, może się to wiązać z podrażnieniami i niechcianymi przebarwieniami.

Podsumowując, pamiętaj aby dbać o swoją skórę przez cały rok, a w szczególności w okresie lata. Nasi terapeuci są do twojej dyspozycji, zgłoś się na konsultacje kosmetologiczną, a otrzymasz fachową pomoc i indywidualny program zabiegowy najodowiednieszy w okresie wakacji dla twojej skóry.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt