NICI DARVIN A NICI AUTOLOGICZNE(NEEDLE SHAPING)

W ofercie Medicus Uroda możesz znaleźć zarówno zabieg nićmi Darvin jak i zabieg z wykorzystaniem nici autologicznych...zastanawiasz się jaka jest różnica? Który z tych zabiegów będzie dla ciebie odpowiedni? Artykułem tym postaram się rozwiać twoje wątpliwości żebyś mógł w łatwiej podjąć decyzję.

Zadaniem zarówno nici Darvin jak i nici autologicznych jest stymulacja fibroblastów czyli komórek w naszej skórze, które tworzą kolagen i elastynę (białka podporowe- rusztowanie dla naszej skóry). Z wiekiem te rusztowanie staje się słabsze i bardziej wiotkie a co za tym idzie pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry- zmarszczki, wiotkość.

Nici Darvin są to cieniutkie nici wykonane z polikaprolaktonu tworzywa, które w doskonały sposób stymuluje fibroblasty. Nić Darvin wprowadzona jest w skórę za pomocą cieniutkiej igły i tam zostaje osadzona. Pozostaje w niej ok 7-8 miesiecy przez ten czas kolagen i elastyna oplatają się wokół nitki unosząc skore tak żeby po jej rozpuszczeniu pozostał efekt liftingu. Dodatkową zaleta tych nici jest ich trójwymiarowa struktura składająca się z wiązki włókien o różnej trwałości. Niskousieciowane szybko rozpadają się wpływając na produkcje kwasu hialuronowego, a więc na nawilżenie naszej skóry. Efekt zabiegu nićmi Darvin utrzymuje się ok 2 lata.

Nici autologiczne Needle Shaping jest to mikroskopowa metoda autologicznego przeszczepu tkanki wykorzystująca siły sieci włókien kolagenu i elastyny rozmieszczonych w skórze. Przeszczep uzyskiwany jest za pomocą cienkich igieł i przepływającego przez nie specjalnie zaprogramowanego prądu o mieszanych częstotliwościach. Metoda ta polega na nieznacznym odwodnieniu włókien podporowych dzięki czemu przyklejają się one do igły i łączą ze sobą. Nadajemy im odpowiedni kierunek co skutkuje efektem liftingującym i nadającym objętość w wybranych rejonach skóry. Efekt tego zabiegu jest widoczny bezpośrednio po jego wykonaniu i pracuje długoterminowo w naszej skórze co oznacza ze efekty zwiększają się z czasem. Niemniej jednak z racji tego że jest to zabieg stymulujący wskazane jest wykonanie serii zabiegów od 4-6 w odstępach 2-3 tygodniowych. Needle shaping to jedyna dostępna, nieinwazyjna metoda, która pozwala uzyskać efekt liftingu bez podawania substancji obcych w skórę pacjenta.

Oba te zabiegi nie wymagają okresu rekonwalescencji po zabiegowej i niosą za sobą minimalne ryzyko powikłań, do których należą głównie małe siniaki po wkłuciu igłą.

Reasumując jeden i drugi zabieg ma silne działanie stymulujące i liftingujące pracujące długoterminowo, natomiast podejmując decyzję, który z nich wybrać należy kierować się tym czy zależy nam na jednorazowym zabiegu wykonanym w gabinecie z wprowadzeniem syntetycznej nitki w skórę, czy chcemy podziałać naturalnie na procesy skórne, co niesie za sobą konieczność wykonania większej ilości zabiegów.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt