Medycyna Regeneracyjna

Medycyna regeneracyjna to jeden z ważniejszych i bardzo mocno rozwijających się elementów medycyny estetycznej. Celem zabiegów medycyny regeneracyjnej jest silna stymulacja oraz przebudowa uszkodzonej skóry.


Specjalisci Medicus Uroda
 przygotowali listę najskuteczniejszych zabiegów wykorzystujących sprawdzone, wysokiej jakości preparaty oraz urządzenia.

Jeśli Twoja skóra cierpi z powodu zaburzenia jej naturalnych funkcji, zachęcamy do zapoznania się z oferowanymi przez Medicus Uroda rozwiązaniami.

CGF komórki macierzyste
Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu krwi w separatorze, uzyskujemy oprócz osocza bogatopłytkowego ( jak w standardowych zestawach ),również komórki macierzyste, czyli „komórki matki”. Są to komórki, które podane do skóry przekształcają się właśnie w komórki skóry. Dodatkowo płytki krwi wydzielają czynniki pobudzające je do wzrostu. Zabieg pozwala więc na poprawę jakości skóry, zagęszczenie jej struktury, wyrównanie kolorytu.

CGF komórki macierzyste + mezoterapia preparatami Electri / H&S
Są to produkty zawierające kwas hialuronowy oraz bursztynian sodu. Bursztynian sodu zawarty w preparatach Electri oraz H&S intensywnie wzmacnia działanie CGF, ponieważ zwiększa przeżywalność komórek macierzystych, stabilizuje płytki krwi w skórze, dotlenia ją i działa przeciwzapalnie. Dodatkowo kwas hialuronowy intensywnie nawilża skórę. W efekcie końcowym otrzymujemy zregenerowaną, świetlistą i zdrową skórę.

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 + mezoterapia Electri / H&S. 
Laser frakcyjny tworzy siatkę mikrootworków (miejsca ablacji, odparowania), wokół których intensywnie pobudzony jest proces gojenia. Tworzą się nowe włókna elastynowe, przebudowywuje i wyrównuje struktura skóry. Proces gojenia skóry trwa ok 5-7 dni, można go skrócić i złagodzić  jego przebieg dzięki jednoczasowemu podaniu preparatów Electri / H&S które oprócz intensywnego nawilżenia podgrzanej skóry będą działały intensywnie przeciwzapalnie i dotleniająco.

Laser frakcyjny ablacyjny CO2 + osocze (Regeneris/CGF)
Po wykonaniu zabiegu z laserem frakcyjnym, warto pomyśleć również o naturalnym opatrunku dla naszej skóry. Osocze bogtopłytkowe podawane jest nie tylko częściowo w formie regeneracyjnej mezoterapii, lecz również wmasowywane w skórę i dzięki głębokiemu wnikaniu w głębsze jej warstwy, tworzy swoisty ochronny opatrunek oraz wzmacnia uszkodzoną skórę.

Radiofrekwencja mikroigłowa  + mezoterapia Electri/H&S
Działanie dziesiątek mikroigiełek, podczas zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej, pomiędzy którymi przepływa prąd przyczynia się do intensywnego obkurczenia włókien kolagenowych. Zabieg zwany jest „weekendowym", ponieważ proces gojenia wynosi ok 3 dni. Dodatkowo można go wzmocnić jednoczasowym podaniem preparatów Electri/H&S, które oprócz intensywnego nawilżenia podgrzanej skóry będą działały intensywnie przeciwzapalnie i dotleniająco.

Radiofrekwencja mikroigłowa + Osocze bogatopłytkowe
W takim połączeniu osocze bogtopłytkowe podawane jest częściowo w formie regeneracyjnej mezoterapii, jak również wmasowywane w skórę i dzięki głębokiemu wnikaniu w głębsze  jej warstwy, tworzy swoisty ochronny opatrunek. Opatrunek ten wspiera i przyspiesza procesy regeneracyjne po celowo wywołanych uszkodzeniach zabiegiem radiofrekwencji mikroigłowej.

Peelingi medyczne + mezoterapia Electri / H&S
Peelingi medyczne stosowane są w celu silnego odmładzania skóry, pozbywania się głebokich przebarwień oraz wyrównywania jej struktury poprzez leczenie blizn. Po serii zabiegów złuszczających, nasza skórą zyskuje znacznie lepszy wygląd, jest gładka, świetlista i delikatna, lecz czasami z tendencją do podrażnień. I w tym przypadku produkty Electri / H&S zawierające bursztynian sodu (jako jeden zabieg po serii peelingów ) przyczynią się do szybszej regeneracji i nawilżenia skóry.

Dermapen + Regeneris/CGF
Ten małoinwazyjny, a jednocześnie bardzo intensywnie działający pen tworzy miliony mikrootworków, które stanowią "wrota" w skórze dla intensywnie działających, przebudowywujących substancji aktywnych. Wzajemnie nasilające się działanie mikrourazów stymujujących procesy naprawcze w skórze i osocza bogatopłytkowego, pozwala w efekcie na jej zrewitalizowanie i szybszą regenerację.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt