MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI XXI WIEKU

Makijaż permanentny powstał w Azji i liczy ponad dwa tysiące lat.Azjaci słyneli ze skąpego owłosienia, więc często brakowało im rzęs i brwi. Aby zatuszować braki dorysowywali włoski na brwiach oraz kreski na oczach, aby sprawić wrażenie że ich owłosienie w tych okolicach jest gęściejsze.


Do rysunku wykorzystywali cieniutkie pręciki bambusa, włókna jedwabiu oraz barwniki pochodzenia roślinnego. Pigment wprowadzano pod skórę przy pomocy owiniętej włóknem i nasączonej barwnikiem igły, którą umieszczano na bambusowym pręciku.
Najważniejsza zasada wykonywania makijażu permanentnego jest wciąż taka sama i polega na wprowadzeniu barwnika w odpowiednie warstwy skóry.
Dzięki szybkiemu rozwojowi mikropigmentacji i nowoczesnym urządzeniom makijaż permanentny stał się nie tylko szybszy w wykonaniu, ale również bezpieczniejszy. Unowocześnienie w tej dziedzinie spowodowało, że wykonanie makijażu permanentnego stało się bardziej precyzyjne, mniej bolesne, a osoba poddana zabiegowi nie musi być wykluczona z życia społecznego.
Metoda makijażu permanentnego zyskała swoja popularność w Ameryce Północnej oraz Europie Zachodniej w 1984 r., kiedy to podczas kongresu kosmetycznego w Nowym Jorku został on zaprezentowany przez Chinke Czeng Ming Ming.

Poznaliśmy już krótką historię powstania makijażu permanentnego, a teraz przybliżę wam prawidłową technikę rysunku brwi oraz standardy w jakich ten rysunek powinien się zachować by współgrać z obecnymi trendami.
Brwi wyrażają emocje, są dynamiczne, odzwierciedlają stan duszy: zdziwienie, złość, zaskoczenie, radość czy uśmiech, dlatego tak ważne jest, aby współgrały z całą twarzą, osobowością i spełniały oczekiwania klientki. Nie zawsze jednak mamy takie brwi, o jakich zawsze marzyłyśmy. Rozwiązaniem jest zawsze odpowiedni makijaż permanentny.


Po pierwsze kolor...
Makijaż permanentny dziś różni się całkowicie od tego wykonywanego 10 czy 20 lat temu. Jak każda dziedzina nauki ewoluuje i on, dając nam coraz to nowsze metody wprowadzania barwnika w skórę, aby uzyskać lepsze, bardziej delikatne i naturalne efekty. Pewnie każda z Was nie raz widziała na ulicy kobietę z niebiesko-granatowymi przerysowanymi brwiami. Są to najczęściej brwi wykonywane starymi metodami kiedy to nie liczyła się precyzja rozłożenie pigmentu w płytkich warstwach skóry. Ważne było ''zakolorowanie'' brwi tak żeby efekt utrzymał się
najlepiej jak najdłużej. Pochopnie niestety te techniki nazywane były makijażem permanentnym podczas gdy powinno się je nazywać po prostu tatuażem.
Najmodniejsze w dzisiejszych czasach brwi polegają na płytkim wprowadzeniu barwnika w pierwsze warstwy naskórka dzięki czemu skóra tylko w nieznacznym stopniu przysłania barwnik, a więc widzimy w końcu brązowe kolory, a nie niebieskie. Wynika to z tego, że po wprowadzeniu barwnika pod wierzchnie warstwy naskórka, tworzy on na nim filtr, delikatnie zmieniając i przysłaniając odpowiedni
kolor; to tak jak na zdjęcia nakładamy filtry żeby je zmienić; im głębiej wprowadzimy pigment tym większy ''filtr'' będzie go przysłaniał.


Po drugie kształt...
Wiele osób myśli że kształt brwi permanentnych to najmniejszy problem, bo właściwie co to jest
narysować dwie kreski grubsze z przodu, a cieńsze na końcach. Otóż jest to WIELKA sztuka, wierzcie mi bądź nie, ale właśnie ta część zabiegu pigmentacji brwi zabiera najwięcej czasu.

...Ale wracając do ich kształtu. Wiele kobiet nie wie jak powinny wyglądać odpowiednio narysowane brwi i robi to delikatnie mówiąc nieprawidłowo. Brwi są często za cienkie lub za grube, opadające lub za bardzo zdziwione, kanciaste lub zbyt okrągłe. Kształt brwi przede wszystkim powinien być dobrany do kształtu twarzy, oczu i rozmieszczenia kości oczodołu. Stosunek przedniej ich części do tylnej powinien być 2/3 do 1/3, a grubość...zależy od
upodobań, aczkolwiek odchodzi się dzisiaj raczej od bardzo cienkich brwi na poczet tych trochę grubszych(ale nie za grubych ;)).
Wykonując makijaż permanentny poświęca się sporo uwagi na odpowiedni dobór rysunku zanim przejdzie się do wprowadzania pigmentu w skórę. Następuje pomiar wszystkich odległości potrzebnych do stworzenia idealnych brwi dla danej osoby. Wyliczenia czysto matematyczne dają w rezultacie brwi jak z bajki:)
Reasumując makjaż permanentny XXI wieku sprawi że jego posiadaczka będzie mogła cieszyć się idealnymi brwiami stworzonymi bezpośrednio dla niej, zarówno jeśli chodzi o kształt jak i kolor.

Poniżej przedstawamy prace wszytskich Naszych linergistek. Makijaż permanentny brwii wykonują: Dagmara Smyk, Kinga Długa, Agata Bienias i Daria Czerniak-Krzywicka. 

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt