Czym jest LASEROTERAPIA?

Nadmierne owłosienie? Nowe pojawiające się naczynka? Niechciane rozstępy lub może stary, niewyglądający już tatuaż? Tym wszystkim zajmuje się dziedzina LASEROTERAPII.

Zabiegi wykorzystujące wiązkę lasera stały się jednym z najpopularniejszych zabiegów w kosmetologii jak i medycynie estetycznej. 

W zależności od zabiegu działanie dotyczy danego chromoforu więc możemy wykorzystać możliwość zmiany zakresu fal.

W przypadku depilacji laserowej fotoreceptorem docelowym jest melanina, która znajduje się w mieszku włosowym. Wiązka światła podczerwonego z lasera jest przetwarzana na ciepło, następnie jest pochłaniania przez melaninę włosa, która znajduje się w cebulce włosa.
Trwałe i całkowite uszkodzenie wlosa nastąpi w wyniku uszkodzenia wszystkich struktur odpowiedzialnych za jego wzrost i możliwe jest to wtedy kiedy włos znajduje się w fazie anagenu (fazie wzrostu włosa) . Jeśli nie nastąpi trwale i całkowite uszkodzenie wszystkich struktur odpowiedzialnych za wzrost, włos przejdzie w fazę telogenu czyli fazę spoczynku włosa.
Charakterystyczną cechą jest wypadnie włosów po zabiegu.
Aby usunąć wszystkie włosy w fazie wzrostu, zabiegi powinny być wykonywane w serii ( 6-8 zabiegów co 6-8 tygodnii). Jesteśmy w stanie usunąć od 80-96% włosów, te które zostaną będą dużo słabsze i cieńsze.
Najlepszych rezultatów należy się spodziewać u osób z jasnym typem karnacji oraz ciemnym, grubym włosem.

Sary tatuaż, niechciany makijaż permanentny ....

W tym przypadku wykorzystujemy laser pikosekundowy. Jest to technologia, która wykorzystuje najkrótszą wiązkę laserową. W wyniku działania lasera pikosekundowego dochodzi do efektu fotoakustycznego, który rozbija niechciany pigment w skórze i eliminuje czasteczki z organizmu. Kontakt światła laserowego ze skórą jest bardzo krótki , co za tym idzie... Czas regeneracji skóry jest o wiele szybszy, zabieg jest krótki i bezpieczny.
Usunięcie tatuażu lub makijażu permanetnego wymaga kilku lub kilkunastu zabieg . Najbardziej podatnym na usunięcie jest tatuaż w kolorze czarnym, którego barwnik jest równomiernie ułożony na jednej głębokości.
Wpływ na ilość zabiegów ma głębokość tatuażu, koloru oraz indywidualnej reakcji organizmu.

Redukcja blizn, rozstepów, zmarszczek lub wiotkość skóry? To ogromna zaleta działania lasera frakcyjnego ablacyjnego CO2.

Fala lasera, w tym przypadku lasera frakcyjnego ablacyjnego wnika w skórę i jest pochłaniania przez zawartą w komórkach i tkankach wodę . W tym momencie dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody, odparowaniu jej i koagulacji. Termiczne uszkodzenie tkanki uruchamia procesy naprawcze m.in. tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastynowych. .
"Frakcjonowanie" oznacza, że skóra nie jest w całości uszkadzana a jedynie "dziurkowana". Uszkodzenia te są otoczone zdrową tkanką co przyspieszy procesy gojenia i regeneracji skóry.
Skutkuje to resurfacingiem skory, wygladzeniem jej powierzchni oraz nową siatką włókien kolagenowych i elastynowych.
Ablacja? Co to takiego?
Podczas zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego występuje zjawisko ablacji czyli odparowanie warstw skóry. W efekcie dochodzi do odświeżenia skóry, jakiego nie uzyskamy żadnym peelingiem.

Popękane naczynka? Pajączki na nogach? Nadmierny rumień? Uciążliwe przebarwienia? Zmiany starcze lub plamy starcze?

Z tymi wszystkimi zmianami poradzi sobie multifunkcyjny laser Alma Rejuve Beauty.
Jest to technologia, której chromoforami są hemoglobina-czerwony barwnik krwi oraz melanine-barwnik skóry.
Natomiast jeśli chodzi o zmiany naczyniowe, rubinowe lub głębokie zmiany niebieskie o średnicy do 4mm, wykorzystujemy specjalną głowicę Nd-Yag.
Wiązka o długości fali 1064 pochłania oksyhemoglobinę, nie uszkadzając przy tym zdrowych tkanek.

Przeciwwskazania do wykonania wszystkich zabiegów laseroterapii:
• Ciąża
• Karmienie piersią
• Stany zapalne skóry
• Choroby wirusowe, grzybicze
• Nowotwory
• Opalenizna
• Leki światłouczulające
• Przyjmowanie retinoidów
• Antybiotyki
• Zioła ( dziurawiec, nagietek, skrzyp polny)

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt