BLIZNY

Żyć „ciałopozytywnie „ to mieć możliwość doświadczania pełni siebie w ciele takim jakim ono jest. Bez makijażu, z BLIZNAMI, z rozstępami po ciąży, z nadmiernym owłosieniem, chudym, okrągłym, kościstym, umięśnionym. Jest to świadomość własnych zalet i wad. Tak poprostu, bez oceniania.

Ale wróćmy  do blizn.... Jesteś po cesarskim cięciu? Po planowanym zabiegu chirurgicznym? Lub po niefortunnym wypadku? Niestety po wszystkich wyżej wymienionych wydarzeniach,gdzie przerwana jest ciągłość skory, pozostaje blizna. 

Bez względu na to czy blizna przeszkadza Wam ze względu na jej wygląd czy utrudnia codzienne czynności, warto zastanowić się na jej osłabieniem oraz spłyceniem. 

Blizna- proces jej powstawania jest naprawdę naturalny i w pełni zrozumiały. Po uszkodzeniu skóra mobilizuje się do gojenia. Skóra wytwarza tkankę bliznowatą, którą rolą jest ponowne zespolenie brzegów rany. Blizna odróżnia się od zdrowej tkanki przede wszystkim struktura oraz kolorem, dodatkowo jest pozbawiona mieszków włosowych oraz zakończeń nerwowych. 

 Każda blizna jest inna, tak jak każda z nas jest inny. Dlatego bardzo ważna jest indywidualna terapia łączona oraz zabiegi wykonywane w serii. Pierwszym najważniejszym krokiem jest przeprowadzenie  dokładnego wywiadu przez kosmetologa oraz zaplanowanie indywidualnego planu terapii. 

W leczeniu blizn możemy wykorzystać technologie laseroterapii, fali radiowej, mikronakłuwania oraz karboksyterapie. 

 LASER FRAKCYJNY CO2 

 „Frakcjonowanie” oznacza, ze skóra nie jest w całości uszkadzana a jedynie „dziurkowana”. Uszkodzenia te są otoczone zdrową tkanką, co przyspiesza gojenie i regenerację. Skutkuje to wygładzeniem, zmiękczeniem blizny oraz przywróceniem jej koloru do naturalnego kolorytu skory. 

 RADIOFREKWENCJA MIKROIGŁOWA 

Jest to połączenie dwóch rodzajów uszkodzeń w skórze właściwej - nakłuwania mikroigłowego za pomocą 49 igieł oraz termicznego, wywołanego prądem o częstotliwości fali radiowej. Uszkodzenia wywołane na różnych poziomach skóry zmuszają tkankę do namnażania nowych komórek co w efekcie zmienia jej strukturę oraz twardość. 

DERMAPEN 4

 Technologia wibrujących igieł jest jedną z bardziej efektywnych i bezpiecznych metod stosowanych w mezoterapia. Zabieg można wykonać praktycznie w każdej okolicy ciała, także tam, gdzie skóra jest bardzo cienka. Mikronakłuwania frakcyjne stymulują procesy regeneracyjne, powodując wytwarzanie przez organizm nowej skóry, która zastępuje bliznę

KARBOKSYTERAPIA 

Jest to zabieg polegający na wprowadzeniu w skore dwutlenku węgla i wywołaniu kontrolowanego stanu zapalnego, w celu uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych skory.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt