Biodermogeneza- powiedz stop grawitacji!

Biodermogenesi® to nowe terapeutyczne podejście pozwalające naszej skórze na regenerację poprzez przywrócenie jej naturalnych biologicznych funkcji na ich najwyższym poziomie.

Biodermogeneza -biologicznie młodsza skóra.

Biodermogeneza to nowe terapeutyczne podejście pozwalające naszej skórze na regenerację poprzez przywrócenie jej naturalnych biologicznych funkcji na ich najwyższym poziomie. Zabieg stosowany jest w kosmetologii i medycynie estetycznej do regeneracji skóry twarzy, szyi, przedramion, rąk oraz do naskórkowej przebudowy blizn także tych pooperacyjnych i rozstępów. Zabieg polega na stymulowaniu i reaktywowaniu naturalnych procesów fizjologicznych w skórze właściwej bez okresu rekonwalescencji, skutków ubocznych i bez żadnego ograniczenia dla pacjenta.

Jak to działa?

Biodermogeneza to połączenie trzech technologii : pole elektromagnetyczne, próżnia, elektroporacja z wprowadzeniem substancji aktywnych w postaci kwasu hialuronowego i aminokwasów. W tej nieinwazyjnej metodzie działamy na poziomie komórki i przestrzeni międzykomórkowej. W trakcie zabiegu następuje poprawa krążenia poprzez działanie próżni, stymulujemy także tzw. pompę sodowo-potasową, dzięki czemu następuje naprawa wędrówki jonów sodu i potasu przez ściany komórkowe. Usprawnienie tych procesów powoduje eliminację toksyn z komórki i przestrzeni międzykomórkowej, dostarczenie tlenu i aminokwasów do fibroblastów, które już w ciągu 48 godzin po zabiegu zaczynają produkować nowe włókna kolagenowe. Skóra zdrowa jak i z rozstępami staje się zregenerowana i zagęszczona. Ogromną zaletą zabiegu Biodermogenesi® jest jego wyjątkowy wpływ na   melanocyty, które ze zdrowej skóry zaczynają migrować co sprawia, że rozstęp może się opalać, podobnie jak skóra go otaczająca.

Biostymulację stosuję się również w przypadkach zwiotczałej skóry. Ujędrnienie ciała i piersi można uzyskać już po 8 zabiegach.  Leczenie ujędrniające skórę odbywa się poprzez nadanie jej bardziej napiętego i harmonijnego wyglądu. Dowody kliniczne są także wsparte badaniami naukowymi wykazującymi jakościową i ilościową zmianę we włóknach elastynowych występujących w tkankach poddawanych leczeniu Biodermogenesi®.

Główną zaletą tej metody jest to, że nie powoduje uszkodzenia tkanek w nadziei na jej późniejszą naprawę. Bezpośrednio stymuluje ona fibroblast zmuszając go do funkcjonowania na maksymalnym poziomie, dbając równocześnie o fizjologię skóry - to właśnie dlatego nigdy nie zaobserwowano efektów ubocznych leczenia.

Biodermogeneza jest zabiegiem całorocznym, ponieważ czynniki zewnętrzne takie jak wysoka czy niska temperatura nie wpływają na przebieg leczenia. Bezpośrednio po zabiegu pacjenci mogą wrócić do swoich codziennych zajęć, nosić dopasowane ubrania, spożywać dowolne posiłki, uprawiać sport czy eksponować ciało na słońcu.

 

Aby osiągnąć optymalne efekty zaleca się wykonanie 6 do 10 zabiegów w serii. Każdy zabieg w serii powinien odbyć się nie częściej niż co 48 h i nie rzadziej niż 1 x w tygodniu. Zabieg jest zupełnie bezbolesny i zaraz po nim można wrócić do aktywności życiowych.

Biodermogenesi® to wielozadaniowe urządzenie dające doskonałe rezultaty w leczeniu rozstępów, ujędrnianiu ciała oraz piersi, terapiach przeciwstarzeniowych twarzy i szyi a także blizn.

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt