Karboksyterapia

Zabieg wykonasz również w:

Bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona terapia .

Bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona terapia .

Karboksyterapia owłosionej części skóry głowy to zabieg polegający na wprowadzeniu śródskórnie dwutlenku węgla i wywołaniu kontrolowanego stanu zapalanego, w celu uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.
Jest to terapia bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona. Zabieg ma za zadanie usprawnić proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co wpływa na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Rozbudowana sieć nowych naczynek dostarcza większej ilości tlenu i substancji odżywczych do każdej komórki skóry głowy, prowadząc bezpośrednio do jej odżywienia, dotlenienia oraz rewitalizacji.
Dodatkową zaletą karboksyterapii jest możliwość bezpiecznego łączenia jej z innymi zabiegami wspomagającymi i wzmacniającymi efekty terapii.
Zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu gaz medyczny podawany jest za pośrednictwem specjalistycznego aparatu, który reguluje parametry jego przepływu oraz temperaturę.
Przy pomocy cienkiej i krótkiej igły dwutlenek węgla zostaje aplikowany śródskórnie.
Podczas zabiegu można odczuwać niewielki dyskomfort ze względu na ukłucie i uczucie rozpychania, związane z rozchodzeniem się gazu. Na skórze pojawiają się uwypuklenia i cienkie linie.
Czas trwania zabieg zależny jest obszaru i ilości podawanego dwutlenku węgla. Przeważnie jest to ok. 5-10 minut.
Zaleca się wykonanie serii min. 6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni. Częstotliwość wykonywania zabiegów ustalana jest indywidualnie i uzależniona od przyczyny zastosowania terapii.tala

Zalety terapii

Zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.
Jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.
Jest zabiegiem stosowanym w terapiach skojarzonych - wzmacnia efekty działania innych preparatów.

Jakie są efekty?

1
Redukcja wypadania włosów

Badania dowodzą, że zabiegi karboksyterapii redukują wypadanie włosów nawet do 77%.

2
Stymulacja tworzenia nowych naczyń krwionośnych

Zagęszczenie i rozbudowa sieci naczyń zwiększa ilość dostarczanego tlenu i substancji odżywczych do każdej komórki s.kóry głowy

3
Odżywienie i rewitalizacja

Stymulowanie skóry poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego zwiększa jej odżywienie, co prowadzi do aktywacji mieszków włosowych oraz powoduje wzrost macierzy włosa.

Co musisz wiedzieć

Okolica ciała
  • Skóra głowy
Problem
  • Wypadanie włosów
Przeciwwskazania
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby wirusowe
  • Karmienie piersią
  • Ciąża
  • Nowotwory
  • Aktywne infekcje
Cennik zabiegów

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt