Karboksyterapia

Zabieg wykonasz również w:

Bezpieczna, mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona terapia dwutlenkiem węgla

Karboksyterapia owłosionej części skóry głowy to zabieg polegający na wprowadzeniu śródskórnie dwutlenku węgla i wywołaniu kontrolowanego stanu zapalanego, w celu uruchomienia naturalnych procesów regeneracyjnych skóry.
Jest to terapia bezpieczna, małoinwazyjna i klinicznie sprawdzona. Zabieg ma za zadanie usprawnić proces tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co wpływa na znaczną poprawę ukrwienia skóry. Rozbudowana sieć nowych naczynek dostarcza większej ilości tlenu i substancji odżywczych do każdej komórki skóry głowy, prowadząc bezpośrednio do jej odżywienia, dotlenienia oraz rewitalizacji.
Dodatkową zaletą karboksyterapii jest możliwość bezpiecznego łączenia jej z innymi zabiegami wspomagającymi i wzmacniającymi efekty terapii.

Jak wygląda zabieg?

Podczas zabiegu gaz medyczny podawany jest za pośrednictwem specjalistycznego aparatu, który reguluje parametry jego przepływu oraz temperaturę.
Przy pomocy cienkiej i krótkiej igły dwutlenek węgla zostaje aplikowany śródskórnie.
Podczas zabiegu można odczuwać niewielki dyskomfort ze względu na ukłucie i uczucie rozpychania, związane z rozchodzeniem się gazu. Na skórze pojawiają się uwypuklenia i cienkie linie.
Czas trwania zabieg zależny jest obszaru i ilości podawanego dwutlenku węgla. Przeważnie jest to ok. 5-10 minut.
Zaleca się wykonanie serii min. 6 zabiegów w odstępach 1-2 tygodni. Częstotliwość wykonywania zabiegów ustalana jest indywidualnie i uzależniona od przyczyny zastosowania terapii.tala

Zalety terapii

Zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.
Jest niezwykle skuteczna i mało inwazyjna. Nie wymaga żadnego okresu rekonwalescencji, bowiem po zabiegu możemy śmiało wrócić do swoich codziennych obowiązków.
Jest zabiegiem stosowanym w terapiach skojarzonych - wzmacnia efekty działania innych preparatów.

Jakie są efekty?

1
Redukcja wypadania włosów

Badania dowodzą, że zabiegi karboksyterapii redukują wypadanie włosów nawet do 77%.

2
Stymulacja tworzenia nowych naczyń krwionośnych

Zagęszczenie i rozbudowa sieci naczyń zwiększa ilość dostarczanego tlenu i substancji odżywczych do każdej komórki s.kóry głowy

3
Odżywienie i rewitalizacja

Stymulowanie skóry poprzez wywołanie kontrolowanego stanu zapalnego zwiększa jej odżywienie, co prowadzi do aktywacji mieszków włosowych oraz powoduje wzrost macierzy włosa.

Co musisz wiedzieć

Okolica ciała
  • Skóra głowy
Problem
  • Wypadanie włosów
Przeciwwskazania
  • Stany zapalne skóry
  • Choroby wirusowe
  • Nowotwory
  • Aktywne infekcje
  • Niektóre antybiotyki
  • Infekcje grzybicze
Cennik zabiegów

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt