Liposukcja - odsysanie tkanki tłuszczowej

Zabieg wykonasz również w:

Współczesna medycyna estetyczna daje nam możliwości, by w stosunkowo prosty i bezpieczny sposób zgubić zbędne kilogramy. Jednym z najpopularniejszym zabiegów jest liposukcja, popularnie zwana „odsysaniem tłuszczu”.

Współczesna medycyna estetyczna daje nam możliwości, by w stosunkowo prosty i bezpieczny sposób zgubić zbędne kilogramy. Jednym z najpopularniejszym zabiegów jest liposukcja, popularnie zwana „odsysaniem tłuszczu”.

Polega ona na nieodwracalnym pozbyciu się nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej z określonych partii ciała. Pobrany w ten sposób tłuszcz można dodatkowo wykrzystać w zabiegu lipofillingu - przeszczepu tkanki tłuszczowej. Usunięcie tłuszczu odbywa się za pomocą specjanej metalowej  kaniuli, która połączona jest z przyrządem wytwarzającym podciśnienie i odsysającym tłuszcz. Kaniula jest wprowadzana do ciała za pomocą krótkich nacięć, tak by po zagojeniu się, były jak najmniej widoczne. Metoda ta może być wykorzystywana w celu modelowania przede wszystkim: brzucha, boków, pośladków, ud, kolan, górnych części ramion, brody, policzków i szyi.

Jak przebiega zabieg odsysania tłuszczu?

Liposukcję trwającą od 1 do 2 godzin wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, przewodowym lub ogólnym. Wybór sposobu znieczulenia zależy od rozległości zabiegu, metody zabiegowej oraz preferencji pacjenta. W pierwszym etapie okolice ciała, na których będzie przeprowadzany zabieg, są ostrzykiwane płynem składającym się z soli fizjologicznej, adrenaliny, a także środka znieczulającego. Następnie, poprzez niewielkie nacięcia w skórze, do tkanki podskórnej wprowadzana jest kaniula (metalowa rurka), za pomocą której komórki tłuszczowe są rozbijane i odsysane. Zasysanie tłuszczu możliwe jest dzięki urządzeniu generującemu podciśnienie, które za pośrednictwem wężyka połączone jest z kaniulą. W ostatnim etapie zabiegu nacięcia zostają zszyte i zaopatrzone. Zdjęcie szwów następuje tydzień po zabiegu. Najczęściej stosowaną odmianą liposukcji jest liposukcja wibracyjna (PAL). Podczas zabiegu do uwolnienia komórek tłuszczowych z otaczających tkanek wykorzystuje się prowadnicę (kaniulę). Pobrany tłuszcz jest doskonałym wypełniaczem do wygładzania zmarszczek na twarzy, powiększania piersi, czy zabiegu wolumetrii. Właśnie taką metodą wibracyjną wykonywane są zabiegi liposukcji w Medicus Uroda.
Liposukcję przeprowadza się na okolicach takich jak: brzuch, boczki, uda, okolica kolan, ramiona, podbródek, bawoli kark oraz wykonujemy zabieg w celu rzeźbienia sylwetki.
Zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Trwa około godziny i nie powoduje ryzyka reakcji alergicznej), odrzucenia przeszczepu czy powikłań. Nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekt jest trwały.

Czy efekty są widoczne natychmiast po zabiegu i jak przebiega okres rekonwalescencji?

Efekty nie są widoczne natychmiast. Pojawiają się zwykle dopiero po zakończeniu procesu gojenia się ran po nacięciach, ponieważ tkanka tłuszczowa potrzebuje czasu, by się przebudować. W pierwszych dniach po zabiegu zwykle pojawia się lekki obrzęk, a pacjent może odczuwać w tych miejscach ból lub dyskomfort. Nie jest on jednak dotkliwy ani długotrwały. Większość osób już po kilku dniach wraca do normalnego trybu życia. Zalecane jest jedynie zrezygnowanie na miesiąc z ćwiczeń oraz nadmiernego wysiłku fizycznego a także noszenie przez pierwszy miesiąc odzieży uciskowej. Ostateczne efekty zabiegu widoczne są po kilku miesiącach.

Jakie są efekty?

1
Redukcja tkanki tłuszczowej

całkowite usunięcie znajdujących się w danej partii ciała komórek tłuszczowych

2
Stałe efekty

dla podtrzymania efektów konieczne jest stosowanie zdrowej diety oraz aktywność fizyczna

3
Modelowanie sylwetki

koryguje kształt problematycznych części ciała

Co musisz wiedzieć

Okolica ciała
 • Podbródek
 • Ciało
 • Ramiona
 • Brzuch
 • Biodra
 • Pośladki
 • Uda
Wskazanie
 • Reduckaj tkanki tłuszczowej
 • Modelowanie
 • Poprawa wyglądu
Problem
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania
 • Zabieg jest przeciwwskazany u osób: w ciąży, z ciężkimi chorobami układu krążenia (nadciśnienie tętnicze albo choroba niedokrwienna serca, cukrzyzaburzeniami krzepnięcia, żylakami ,zmianami zapalnymi zwłaszcza w obrębie skóry i tkanki podskórnej, aktywn
Cennik zabiegów

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt