Lipofilling - przeszczep tkanki tłuszczowej

Zabieg wykonasz również w:

Lipofilling, inaczej przeszczep tłuszczu lub lipotransfer to zabieg polegający na pobraniu tłuszczu z miejca, w którym istnieje jego nadmiar, a następnie umieszczeniu go w obszarze, który chcemy powiększyć lub wypełnić.

Lipofilling, inaczej przeszczep tłuszczu lub lipotransfer to zabieg polegający na pobraniu tłuszczu z miejca, w którym istnieje jego nadmiar, a następnie umieszczeniu go w obszarze, który chcemy powiększyć lub wypełnić.

Jest to bardzo bezpieczna i skuteczna metoda modelowania twarzy i ciała wykorzystywana w celach estetycznych, jak i do korekcji nabytych lub wrodzonych niedoskonałości ciała. Dodatkowe efekty, jakie można uzyskać dzięki lipofillingowi to lepsze napięcie, nawilżenie i gęstość skóry oraz jej młodszy i zdrowszy wygląd. Poddane zabiegowi partie ciała stają się bardziej jędrne i elastyczne. Zabieg nie pozostawia też po sobie śladów – nie występują po nim blizny, a ciało wygląda w pełni naturalnie.

Jak przebiega zabieg lipofillingu?

Długość zabiegu zależy od wielkości okolicy jaką chcemy poddać korekcji. Może łączyć się z jednoczasowym modelowaniem sylwetki lub tylko pobraniem niewielkich depozytów tkanki tłuszczowej.
Zabieg składa się z trzech etapów.
Pierwszym jest liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej. Następnie dokonujemy selekcji komórek tłuszczowych - pobrany tłuszcz zostaje oczyszczony i zagęszczony.
W ostanim, trzecim etapie cieniutką igłą lub kaniulą precyzyjnie podajemy przygotowane komórki w miejsca poddawane zabiegowi.
Nie zależy wprowadzać jednorazowo zbyt dużej objętości w daną okoicę, gdyż mogą wystąpić powikłania (np. nierównomierne rozmieszczenie lub zwapnienia). Dlatego w niektórych przypadkach konieczne jest powtórzenie zabiegu.

Zalety zabiegu

Zabieg jest stosunkowo mało inwazyjny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Trwa około godziny i nie powoduje ryzyka reakcji alergicznej (jak ma to czasem miejsce w przypadku sztucznych wypełniaczy), odrzucenia przeszczepu czy powikłań. Nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekt jest trwały, dzięki czemu nie ma potrzeby powtarzania lipofillingu po upływie określonego czasu.

Jakie są efekty?

1
Wypełnienie i/lub powiększenie wybranych partii

Przeszczep tkanki daje możliwość korygowania kształtów problematycznych części ciała.

2
Poprawa napięcia, nawilżenia i gęstości skóry

Przeszczepione wraz z tkanką tłuszczowa komórki macierzyste stymulują skórę do głębokiej rewitalizacji.

3
Efekt liftingu

Przeszczepioną tkankę tłuszczową można nazwać naturalnym wypełniaczem, który bez problemu się unaczynia oraz zaczynaja funkcjonować w miejscu przeszczepu.

Co musisz wiedzieć

Okolica ciała
  • Twarz
  • Dłonie
  • Piersi
  • Pośladki
Wskazanie
  • Wypełnienie
  • Redukcja asymetrii
  • Poprawa wyglądu
Przeciwwskazania
  • choroby autoimmunologiczne, problemy z wątrobą i nerkami, zaburzenia krzepliwości krwi, przewlekłe infekcje, nadwrażliwość na niektóre leki, choroby piersi wymagające weryfikacji histopatologicznej, nie zaleca się wykonywania zabiegu u osób palących
Cennik zabiegów

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt