Masaż ciała

Zabieg wykonasz również w:

Masaż klasyczny polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki w celu wywołania w
nich pozytywnych reakcji.

Masaż klasyczny polega na oddziaływaniu bodźcami mechanicznymi na tkanki w celu wywołania w nich pozytywnych reakcji.

Regularne zabiegi poprawiają samopoczucie, łagodzą bóle różnego pochodzenia, usuwają napięcie mięśniowe oraz wspomagają w utrzymaniu dobrego samopoczucia. Podczas masażu ciało relaksuje się, poprawia się ukrwienie skóry oraz tkankowa przemiana materii. Zmniejsza się także nadmierne napięcie mięśni spowodowane przewlekłym stresem.

Masaż relaksacyjny poprzez powolne, harmonijne ruchy dłoni i przedramion oraz specjalne techniki
stosowane przez terapeutę, wprowadza nasze ciało w głęboki stan relaksu.

Masaż relaksacyjny poprzez powolne, harmonijne ruchy dłoni i przedramion oraz specjalne techniki stosowane przez terapeutę, wprowadza nasze ciało w głęboki stan relaksu.

Emocje, napięcia i stres zgromadzone szczególnie w okolicach pleców, barków oraz karku uwalniają się. Następuje zmniejszenie, a następnie zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego, uzyskując rewelacyjne samopoczucie oraz znaczną poprawę jakości snu. Stosowany regularnie, jest prawdziwym dobrodziejstwem dla zmęczonych, napiętych mięśni. Masaż wykonywany na aromatycznym olejku relaksuje oraz ujędrnia i odżywia skórę.

Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi łączy w sobie zalety kilku terapii: drenażu, termoterapii
i aromaterapii.

Masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi łączy w sobie zalety kilku terapii: drenażu, termoterapii i aromaterapii.

Zabieg ten ma na celu odblokowanie kanałów energetycznych organizmu, głęboki relaks oraz przywrócenie równowagi umysłu, ciała i duszy. Do zabiegu wykorzystuje się rozgrzane kamienie bazaltowe różnej wielkości i kształtu, które bardzo długo utrzymują temperaturę. Masaż ten działa kojąco na wszelkiego rodzaju bóle mięśniowe i napięcia wynikające ze stresu. Najbardziej polecany w okresie jesienno-zimowym.

Masaż modelujący jest połączeniem masażu klasycznego, izometrycznego i limfatycznego, którego zadaniem jest rozbicie tkanki tłuszczowej, redukcja cellulitu oraz poprawia jędrność i elastyczność skóry. Polega on na intensywnym rozbijaniu tkanki tłuszczowej za pomocą odpowiednich, manualnych technik oraz specjalnej rękawicy modelującej. Obejmuje okolice ud, pośladków i brzucha. Pomaga w odprowadzeniu toksyn z organizmu oraz co jest bardzo istotne, wzmacniaosłabione mięśnie. Ujędrnia i modeluje sylwetkę.

Masaż świecą aromatyczną zapewnia głęboki relaks oraz nawilżenie i gładkość skóry. Pomaga pozbyć się napięcia mięśniowego, relaksuje i odpręża. Dodatkowo naturalne świece wprowadzają do rytuału elementy aromaterapii, dzięki czemu jego działanie odprężające i relaksujące jest jeszcze silniejsze. Unikatowa technologia sprawia, że świeca topi się już w temperaturze 38°C, zamieniając się w pachnący olejek, który silnie nawilża skórę, nadając jej miękkość i gładkość.

Body and Soul wyjątkowa technika tego zabiegu jest inspirowana filozofią masaży orientalnych. Masaż wykonywany jest przy użyciu specjalnych technik, które stosuje terapeuta wykorzystując przedramiona i łokcie. Opiera się na powolnych, długich ruchach oraz rozciąganiu. Jego atutem jest zastosowanie elementów jogi pasywnej. Dzięki powolnemu rozluźnieniu zwiększa zakres ruchu, odpręża oraz obniża napięcie, w efektywny i przyjemny sposób.

Masaż twarzy, szyi i dekoltu ma działanie relaksacyjne, regenerujące i odmładzające. Dzięki niemu skóra staje się bardziej jędrna, a owal twarzy regularny. Delikatny masaż rozluźnia i odpręża mięśnie, stymuluje mikrokrążenie skóry, zapobiegając tym samym powstawaniu zmarszczek.

Masaż głowy, karku i barków jest wskazany przy nagromadzonym napięciu spowodowanym siedzącym trybem pracy, długotrwałym stresem i nieprawidłową postawą. Masaż doprowadza do poprawy krążenia, elastyczności i ruchomości danego obszaru ciała, oraz zmniejszenia napięcia mięśni. Przynosi rozluźnienie, uwalnia negatywną energię i poprawia samopoczucie niwelując ból. Dodatkowo, dzięki zwiększonemu ukrwieniu, pośrednim efektem masażu głowy jest zaopatrzenie cebulek włosów w tlen i składniki odżywcze, co przekłada się na ich wzmocnienie, przyspieszony porost i utrzymanie w dobrej kondycji.

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU

W większości przypadków masaż jest zabiegiem bezpiecznym. Osoby, których dotyczy jedna z wymienionych niżej sytuacji, nie powinny poddawać się masażowi:


-Temperatura ciała powyżej 38°C,
-Ostre i podostre stany zapalne,
-Choroby zakaźne i wirusowe,
-Nowotwory,
-Zmiany dermatologiczne (wypryski, egzema, czyraki, liszaje, pęcherze itp.)
-Ciąża,
-Nieregulowane nadciśnienie,
-Krwotoki lub tendencje do ich wystąpienia,
-Niewyrównane wady serca, tętniaki, świeże zakrzepy, świeży zawał serca, zaawansowana miażdżyca.

Cennik zabiegów

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt