Fala uderzeniowa STORZ

Storz Medical to nowoczesne zabiegi polegające na emitowaniu fal akustycznych na obszary z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Storz Medical to nowoczesne zabiegi polegające na emitowaniu fal akustycznych na obszary z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Terapia falami akustycznymi to innowacyjna procedura leczenia cellulitu oraz miejscowego rozbijania tkanki tłuszczowej. Zabieg ten od dawna był stosowany w terapii leczenia bólu ortopedycznego. W 2004 roku STORZ MEDICAL jako pierwsza firma na świecie z powodzeniem zmieniła właściwości fizyczne fal uderzeniowych tak, aby umożliwić ich skuteczne wykorzystanie jako pulsujących fal akustycznych w terapii antycellulitowej i modelowaniu sylwetki.

W momencie dostania się do organizmu fale akustyczne rozprzestrzeniają się na duże obszary, stymulując proces leczenia poszczególnych warstw skóry.

Czym jest cellulit? Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się najczęściej po okresie dojrzewania. W miejscu jego występowania (uda, pośladki

Cellulit to nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Pojawia się najczęściej po okresie dojrzewania. W miejscu jego występowania (uda, pośladki, kolana, biodra) mogą być widoczne guzki i zgrubienia.

Powodem jego występowania mogą być:
- predyspozycje genetyczne
- zmiany hormonalne
- siedzący tryb życia oraz nieprawidłowa dieta
- patologie związane z zatrzymywaniem wody w organizmie

Efektem zabiegów falą uderzeniową jest poprawa gęstości skóry, odbudowa naturalnej elastyczności tkanki łącznej oraz dotlenienie i ukrwienie tkanek. Po rekomendowanej serii przynajmniej 6 zabiegów widoczna jest długotrwała poprawa kondycji skóry, zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej oraz wyraźna redukcja cellulitu.

Jak wygląda zabieg?

Na początku specjalista wykonujący zabieg przeprowadza wywiad z klientem, następnie określa odpowiedni program terapeutyczny. Na miejsce zabiegowe nakładany jest żel przewodzący energię fali akustycznej , a po wstępnym jego drenażu na ciało kieruje się urządzenie emitujące falę akustyczną. Jej działanie powoduje, że tkanka łączna się rozluźnia i zwiększa jędrność naskórka. Poprawia się krążenie krwi w tkankach, a komórki tłuszczowe zmniejszają swoje rozmiary.

Zabieg nie jest bolesny, miejscami może pojawiać się chwilowy dyskomfort. Zabieg jest odczuwany jako intensywny masaż.

Czas zabiegu od 30 - 60 min ( 1 okolica)

Ilość zabiegów potrzebnych do uzyskania najlepszych efektów uzalezniona jest on ilości tkanki tłuszczowej oraz stopnia zaawansowania cellulitu. Zaleca się wykonanie serii 6 - 10 zabiegów.

Co dzieje się po zabiegu?

Po zabiegu skóra może być przez kilka godzin zaczerwieniona - wynika to z mocnego dotlenienia i poprawy ukrwienia tkanek. U osób ze skłonnościa do zasinień moga pojawić się drobne wybroczyny, które ustępuja po kilku - kilkunastu godzinach.

Co musisz wiedzieć

Okolica ciała
 • Twarz
 • Ciało
Wskazanie
 • Ujędrnienie
 • Odmłodzenie
 • Reduckaj tkanki tłuszczowej
 • Redukcja cellulitu
Problem
 • Utrata jędrności
 • Nadmiar tkanki tłuszczowej
Przeciwwskazania
 • Karmienie piersią
 • Ciąża
 • Nowotwory
 • wiek poniżej 18 r.ż.
 • Endometrioza - przy zabiegach na brzuch
Cennik zabiegów

Umów wizytę

Masz pytania? Zadzwoń lub napisz!
Serdecznie zapraszamy do Medicus Uroda

Kontakt